Narożnik w kształcie litery U

Narożniki na wymiar

Zabudowa.radom.pl: Warszawa, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Poznań, Lublin, Kraków, Katowice.

Duże narożniki na indywidualne zamówienie klienta, narożnik modułowy z funkcją spania, kanapa rozkładana rogówka od Producenta mebli tapicerowanych.

Wybieramy kanapę do salonu – najważniejsze zasady

Co trudnego może być w wyborze kanapy do salonu na wymiar? Każdy, kto choć raz zmierzył się z urządzaniem domu czy mieszkania, na pewno bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że wcale nie jest to taka prosta sprawa. Wybór kanap jest ogromny, co dodatkowo utrudnia decyzję.

Kanapy na wymiar- jakie?

Po pierwsze: dostosuj rozmiar kanapy na wymiar do salonu


Każdy z nas marzy o dużej wygodnej kanapie, na której będzie można wyciągnąć nogi, zdrzemnąć się, poczytać książkę, czy obejrzeć telewizję. Niestety niekiedy przeszkodą jest niewielki metraż pomieszczenia. Dlaczego nie warto decydować się na zakup ogromnej kanapy w kształcie U, gdy posiadamy mały salon? Pomieszczenie będzie wydawać się jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości, a przecież nie taki efekt aranżacyjny chcemy osiągnąć. W tym wypadku dużo lepiej sprawdzą się kanapy narożne małe, które nie przytłoczą pokoju dziennego. Oczywiście nie zawsze będzie można dopasować rozmiar łóżka do salonu, dlatego dobrą opcją mogą okazać się kanapy narożne na wymiar. Wystarczy dokładnie zmierzyć pokój i zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie optymalne.

 

Po drugie: wybierz kanapę na wymiar z dobrym wypełnieniem

 

Bez względu na to, czy jest to kanapa narożna rozkładana, sofa czy wersalka, jeżeli ma służyć do codziennego spania, to musi mieć dobrej jakości wypełnienie. Najtańsze kanapy narożne małe są wykonane z pianki, która z czasem niestety może się odkształcać, więc po latach użytkowania siedzisko będzie robić się coraz cieńsze. Przez to kanapa staje się nie tylko niewygodna, ale też jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. Tak, więc jeżeli nie chcemy wymieniać za kilka lat kanapy na nową, najlepiej zainwestować w meble wypoczynkowe z wyższej półki. Dobrze sprawdzi się wypełnienie z pianki, ale umieszczone w sprężynach falistych, albo wypełnienie ze sprężyn bonell. Takie kanapy narożne na wymiar są wprawdzie dużo droższe, jednak posłużą na lata, w tym wypadku nie ma opcji, żeby siedzisko się odkształciło.

 

Po trzecie: dopasuj kanapę do aranżacji salonu

 

Kanapa narożna rozkładana jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych. Zazwyczaj producenci umożliwiają również wybór tkaniny obiciowej, co jest dobrym rozwiązaniem, bo dzięki temu będzie można dopasować mebel do wybranego wystroju salonu. Jeżeli chodzi o tkaninę obiciową, to powinna charakteryzować się grubym splotem, warto poddać ją też małemu testowi poprzez pocieranie i gniecenie.

 

Po czwarte: dopilnuj, żeby kanapa narożna rozkładana była praktyczna

 

Chodzi głównie o system rozkładania łóżka, najlepiej sprawdzi się DL. W tym wypadku w pierwszej kolejności wysuwa się siedzisko, później trzeba złożyć oparcie i posłanie gotowe.

kanapy na wymiar
kanapy na wymiar